ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


W czołówce znanych osób Danuta Holecka zajmuje pierwsze miejsce, kolejne pozycje zajmują: Barbara Kałużna i Krzysztof Ziemiec.
 


 
     

  Sylwetka osoby
         
Urszula Kasprzak   Urszula Kasprzak

piosenkarka

Średnia ocena: 0.00

Osoba była oceniana: 1 razy

Zajmuje 364 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 04.01.2008

 
 

Urszula Kasprzak ur. 7 lutego 1960 roku w Lublinie,popularna polska wokalistka rockowa, znana jako Urszula.
Pierwszym jej sukcesem było zdobycie Złotego Samowaru w 1977r.na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.Wielką popularność zdobyła na początku lat 80-tych.Przy współpracy z Budką Suflera wylansowała takie przeboje jak Fatamorgana,Bogowie i demony,Dmuchawce,latawce,wiatr,Luz blues w niebie same dziury,Malinowy król.
Po powrocie z USA w latach 90-tych Urszula przypomina o sobie m.in.takimi przebojami jak Anioł wie,Biała droga,Na sen,Rysa na szkle,Konik na biegunach.
Urszula dała się poznać również jako aktorka.Wystąpiła w filmie Och Karol,oraz Na kłopoty Bednarski.
25 sierpnia 2001r. podczas Sopot Festival Urszula otrzymała najwyższe trofeum, jakie artysta może zdobyć na festiwalu w Sopocie ? statuetkę Bursztynowego Słowika za całokształt dokonań artystycznych.

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:  

  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,23 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.