ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


O każdej znanej osobie umieszczonej w serwisie, możesz napisać własną opinię.
 


 
     
Pomiń tę osobę i przejdź do oceniania kolejnej >>>
  Sylwetka osoby
         
Jurek Owsiak   Jurek Owsiak

dziennikarz, założyciel WOŚP i altruista

Średnia ocena: 0.00

Osoba była oceniana: 1 razy

Zajmuje 244 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 12.07.2007

 
 

Urodził się w Gdańsku, 6 października 1953 roku. W latach osiemdziesiątych prowadził audycję w Rozgłośni Harcerskiej, w latach dziewięćdziesiątych dla Telewizji Publicznej prowadził takie programy jak ?Brum”, ?Się kręci”, ?Kręcioła” i "Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki”. W międzyczasie zajmował się również organizacją koncertów rockowych i punkrockowych. W 1995 roku zorganizował pierwszy Przystanek Woodstock.

Jurek Owsiak jest założycielem i prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której I Finał odbył się 3 stycznia 1993 r. po apelu kardiochirurgów z Centrum Zdrowia Dziecka o wsparcie finansowe zakupu sprzętu medycznego dla umierających dzieci. WOŚP do 2007 r. emitowana była przez TVP2, jednak jej kolejne finały będą nadawane przez kanał O.TV na platformie cyfrowej "n".

Jurek Owsiak i jego działalność jest krytykowana przez środowisko Radia Maryja i Telewizji Trwam. Przede wszystkim zarzuca mu się propagowanie wśród młodzieży hasła ?Róbta co chceta” oraz Promowanie ruchu Hare Kriszna.

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:
 
  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,22 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.