ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


O każdej znanej osobie umieszczonej w serwisie, możesz napisać własną opinię.
 


 
     
Pomiń tę osobę i przejdź do oceniania kolejnej >>>
  Sylwetka osoby
         
Bogusław Wolniewicz   Bogusław Wolniewicz

filozof, publicysta, wykładowca

Średnia ocena: 0.00

Osoba była oceniana: 1 razy

Zajmuje 330 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 11.10.2007

 
 

Bogusław Wolniewicz urodził się 1927 roku w Toruniu. Jest absolwentem Wydziału Filozofii Uniwersytetu im.Mikołaja Kopernika. Po studiach przez dwa lata był asystentem w Katedrze Logiki UMK Następnie pracował jako wykładowca na WSP w Gdańsku aż w końcu trafił do Katedry Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego w której był profesorem do momentu odejścia na emeryturę czyli do 1998 roku. Specjalizuje się w filozofii religii i filozofii współczesnej.
Przełozył na język polski: "Traktat logiczno-filozfczny", "Dociekania filozofczne" L. Wittgensteia oraz "Pisma semantyczne" G. Fregego. Wszytskie pozycje ukazały się w serii BKF. Jest autorem następujących książek: "Rzeczy i fakty" (1968), "Ontologia sytuacji"(1985), "Filozofia i wartości" t.I (1993), II (1998), III (2003).
Jest publicystą i felietonistą głównie w "Telewizji Trwam", "Radiu Maryja", "Rzeczypospolitej" i "Naszym Dzienniku".
Inspirację dla swoich poglądów czerpie głównie ze spóścizny następujących filozfów: Platona, Św. Augustyna,G. W. Leibniza, D. Hume´a, I. Kanta, G. Fregego, L. Wittgensteina, oraz swojego bezpośredniego nauczyciela H. Elzenberga.

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

opinia o profesorze Wolniewiczu
Prof. Bogusław Wolniewicz

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:
 
  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,22 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.