ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


W serwisie Znani Polacy jak sama nazwa wskazuje, umieszczamy i oceniamy tylko Polaków :-)
 


 
     

  Sylwetka osoby
         
Marek Jackowski   Marek Jackowski

muzyk rockowy

Średnia ocena:  0.00

Osoba była oceniana: 0 razy

Zajmuje 667 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 15.01.2010

 
 

Człowiek - legenda polskiego rocka. Założyciel i gitarzysta zespołu Maanam, a zarazem autor wszystkich największych jego przebojów. Prowadził również "Złotousty i Anioł" wspólnie z Robertem Gawlińskim. Wydał 2 płyty solowe, na których udzielał się również jako wokalista. Do kanonu polskiego rocka weszły piosenki "Oprócz błękitnego nieba", "W życiu trzeba zawsze wolnym być" i "Niech pani wybaczy, niech pani pozwoli". Przed Maanamem udzielał się w zespole "Anawa" Marka Grechuty.

Obecnie lider zespołu The Goodboys, powstałego w związku z rozpadem Maanamu. Muzycy legendarnego Maanamu podzielili się na dwa obozy: Marek Jackowski, Janusz "Yanina" Iwański oraz Cezary Kaźmierczak założyli zespół the Goodboys, natomiast Kora Jackowska wraz z basistą Bogdanem Wawrzynowiczem i perkusistą Manuelem Albanem Juarezem występują pod szyldem "Kora i zespół". Na losy zespołu wpłynęła działalność Kamila Sipowicza oraz Kingi "King" Zborowskiej.

Prywatnie były mąż Kory Jackowskiej. Osoba należąca do zakopiańskiej oraz krakowskiej bohemy artystycznej. Marszand i właściciel galerii z dziełami sztuki.

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:  

  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,23 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.