ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


Jeśli uważasz, że opis znanej osoby jest nieprawdziwy lub niepełny, zawsze możesz zaproponować lepszy.
 


 
     

  Sylwetka osoby
         
Hanna Gronkiewicz-Waltz   Hanna Gronkiewicz-Waltz

polityk, ekonomistka

Średnia ocena: -5.00

Osoba była oceniana: 2 razy

Zajmuje 685 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 24.09.2007

 
 

Urodziła się w 4 listopada 1952 roku w Warszawie. Ukończyła ?Prawo i Administrację” na Uniwersytecie Warszawskim (1975 r.), po 6 latach obroniła tytuł doktora, a w 1993 roku udało jej się zdobyć tytuł doktora habilitowanego.
W latach 1992 ? 2000 była Prezesem Narodowego Banku Polskiego, a także przewodnicząca Rady Polityki Pieniężnej, wiceprezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, a od grudnia 2006 roku sprawuje funkcje prezydenta miasta Warszawy, jest pierwsza kobieta na tym stanowisku).
Jej działalność polityczna i naukowa została wielokrotnie doceniona, otrzymała wiele nagród i wyróżnień zarówno polskich jak i zagranicznych (m.in. amerykański miesięcznik finansowy ?Global Finance” zaliczył ją do grona najlepszych prezesów banków centralnych na świecie).

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

Starzyński w spódnicy
HGW
Brud w warszawskim Centrum

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:  

  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,23 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.