ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


Andrzej Chyra ma niewiele wyższe noty od Tomasz Ossoliński, osoby te zajmują odpowiednio 256 i 257 miejsce w rankingu.
 


 
     

  Sylwetka osoby
         
Daniel Olbrychski   Daniel Olbrychski

aktor

Średnia ocena: 0.00

Osoba była oceniana: 1 razy

Zajmuje 199 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 14.05.2007

 
 

Urodzony 27 lutego 1945 roku w Łowiczu, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie (której nie udało mu się ukończyć). Na dużym ekranei zadebiutował w 1963 roku w filmie pt. “Rannym w lesie”. Największe role grał w produkcjach Andrzeja Wajdy (10 filmów, m.in. “Ziemia obiecana” 1975 r.).

Daniel Olbrychski jest jednym z większych aktorów polskiego kina i teatru. Zagrał już w przeszło stu produkcjach zarówno polskich jak i zagranicznych. Jest również laureatem wielu konkursów. Jak sam twierdzi przeżył już bardzo wiele: "Wiem, czym jest sława, pieniądze, festiwale, nagrody, życie w Nowym Jorku, Hollywood czy w Paryżu. Ale dobrze mi z tym, że mieszkam nad Wisłą. (...) Mogę coś zagrać, ale nie muszę. Gdy ominie mnie jakaś rola, myślę: jaka szkoda, dzięki Bogu." ? powiedział w wywiadzie dla czasopisma "Film" (1999r. nr 4).

Napisał również 3 książki: “Wspominki o Włodzimierzu Wysockim” (1990 r.), “Anioły wokół głowy” (1992 r.) oraz “Parę lat z głowy” (1997 r.).

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:  

  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,23 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.