ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


W serwisie Znani Polacy jak sama nazwa wskazuje, umieszczamy i oceniamy tylko Polaków :-)
 


 
     

  Sylwetka osoby
         
Bogdan Wenta   Bogdan Wenta

trener

Średnia ocena: 0.00

Osoba była oceniana: 1 razy

Zajmuje 558 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 02.02.2009

 
 

Bogdan Wenta urodził się 19 listopada 1961 r. w Szpęgawku k. Starogardu Gdańskiego. W wieku 17 lat zadebiutował w Wybrzeżu Gdańsk, w którym występował przez 11 sezonów. Z Wybrzeżem zdobył 5 tytułów mistrza kraju, dwa razy grał w finale Pucharu Europy.
Od 1989 r. występował w klubach zagranicznych - w Hiszpani i w Niemczech. Wystąpił w 7 finałach europejskich pucharów. Z FC Barcelona dwukrotnie zdobył Puchar Zdobywców Pucharów oraz dwukrotnie Puchar Miast z niemieckim Nettelstedt-Lubbecke. W reprezentacji Polski zadebiutował w 1981 r. Dwa razy zagrał w mistrzostwach świata. Łącznie w kadrze rozegrał 185 meczów. W 1997 r. otrzymał obywatelstwo niemieckie i rozpoczął występy w reprezentacji Niemiec. Zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w 1998 r. oraz 5 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.
Był trenerem niemieckich drużyn ligowych, a 28 października 2004 został selekcjonerem reprezentacji Polski. Na MŚ 2007 w Niemczech zdobył srebrny medal, a na MŚ 2009 w Chorwacji brąz. Reprezentacja pod jego kierunkiem wywalczyła też awans na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, gdzie zajęła 5 miejsce.

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

świetny człowiek

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:  

  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,23 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.