ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


Jeśli uważasz, że opis znanej osoby jest nieprawdziwy lub niepełny, zawsze możesz zaproponować lepszy.
 


 
     

  Sylwetka osoby
         
Barbara Kałużna   Barbara Kałużna

aktorka

Średnia ocena: +7.51

Osoba była oceniana: 109 razy

Zajmuje 2 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 03.04.2008

 
 

Barbara Kałużna- aktorka teatralna i filmowa, ur. 10 sierpnia 1975 w Gliwicach. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie w 1999 roku.

Znana między innymi z ról filmowych w popularnych serialach telewizyjnych: Kasi w serialu Dom, Agnieszki Świątek z serialu Pierwsza miłość czy też Basi, żony komisarza Olbrychta z serialu Sfora, a ostatnio także z wykreowanej postaci mecenas Ewy Galasik w serialu Samo Życie czy Anity-dyrektorki szkoły w serialu Złotopolscy .
Wystąpiła także w filmach fabularnych wśród nich takich jak : Pogoda na jutro, Nie ma zmiłuj, Bez litości czy mało znanej etiudzie filmowej Cienie.
Gościnnie wystąpiła w popularnych serialach : Na dobre i na złe, Pensjonat pod różą czy też Miodowe lata.
Barbara Kałużna to także doskonała aktorka teatralna.
W trakcie studiów w Akademii Teatralnej zadebiutowała w teatrze TV w spektaklu Fizjologia małżeństwa wg. Honoriusza Balzaca. Otrzymała też nagrodę im. A. Nardellego za najlepszy debiut teatralny za rolę kobiety C w spektaklu Trzy wysokie kobiety Albee´ego ( 1999 r). W latach 1998-2005 występowała w przedstawieniach Teatru Nowego w Poznaniu, na którego scenie brała udział także w kabarecie aktorskim RAZ. Od roku 2005 współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, zaś w listopadzie 2006 roku debiutuje na deskach Teatru im. J. Osterwy w Lublinie rolą Maryny w Weselu Stanisława Wyspiańskiego. W sezonie teatralnym 2007/2008 zadebiutowała na scenie stołecznego Teatru Komedia.W sezonie 2008/2009 występuje na scenie Teatru Projekt w Warszawie,w którym pojawiła się w przedstawieniu Some Girls. Z powodzeniem występuje w teatrze Polskiego Radia . Nagrała szereg słuchowisk zrealizowanych na podstawie powieści kryminalnych Joanny Chmielewskiej.
Zajmuje się ponadto dubbingiem szczególnie w filmach animowanych jak np.: Po rozum do mrówek , Rodzinka Robinsonów, Koń Wodny czy Don Chichot ale również w grach komputerowych jak np. Wiedźmin czy Mass Effect. Bardzo często użycza swego głosu w spotach reklamowych w mediach. Uczestniczyła także w kampanii reklamowej Federacji Konsumentów (słynne : "dobrze znać swoje prawa, prawda?"),jest ponadto twarzą sesji reklamowej tygodnika Pani Domu. Ponadto wzięła udział w cyklu programów edukacyjnych przygotowanych przez firmę Headlines.
Ostatnio dla miłośników seriali miłą niespodzianką stała się jej rola filmowa Diany Albrecht w serialu TVP ,,Doręczyciel,, , którego premiera odbyła się 1 marca 2009 roku a wcześniej ujrzeliśmy ją w jednym z odcinków nowego serialu ,,Ojciec Mateusz,, .Najnowszą rolą tej znakomitej aktorki jest rola Susan Murphy (dubbing) w filmie Potwory kontra Obcy,,, którego premiera polska przewidziana została na 29 maja 2009 roku.
Maksyma życiowa Barbary Kałużnej to słowa :,,Wszelkie dobro jakie czynimy innym zawsze powraca do nas,,.
Barbara Kałużna od niedawna ma swoją oficjalną stronę internetową ( w budowie): www.barbarakaluzna.pl

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

Barbara Kałużna
Basia Kałużna to jest to

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:  

  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,23 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.