ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


Prenumerując nasz newsletter zawsze będziesz na bieżąco z nowo dodanymi znanymi Polakami oraz opiniami na ich temat.
 


 
     

  Sylwetka osoby
         
Andrzej Lepper   Andrzej Lepper

polityk, rolnik

Średnia ocena: 0.00

Osoba była oceniana: 1 razy

Zajmuje 180 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 24.04.2007

 
 

Urodził się 13 czerwca 1954 roku w Stowięcinie. Ukończył Technikum Rolnicze w Sypniecie. W latach 1974-76 odbył zasadniczą służbę wojskową. Od 1977 do 1980 należał do PZPR. W 1991 roku założył i przewodniczył związkowi Zawodowego Rolnictwa Samoobrona. W 1992 roku założył partię Samoobrona RP ? której został przewodniczącym.

Trzykrotnie kandydował na urząd prezydenta RP, w 1995 r. zdobył 1,32% poparcia, w 2000 r. było to już 3,05%, natomiast w 2005 roku zdobył 15,11% głosów poparcia.
W Sejmie IV kadencji został wybrany wicemarszałkiem Sejmu i funkcję tę sprawował od października 2001 do listopada 2001. W Sejmie V kadencji wybrany został na wicemarszałka Sejmu 26 października 2005 roku. W maju 2006 roku po przyłączeniu Samoobrony do koalicji rządowej z partiami: Prawo i Sprawiedliwość oraz Liga Polskich Rodzin, został mianowany wicepremierem i ministrem rolnictwa i rozwoju.
Otrzymał trzykrotnie tytuł doktora honoris causa (dwukrotnie od uczelni ukraińskich, raz od rosyjskiej).

Andrzej Lepper został wielokrotnie skazany przez sądy za pomówienia i znieważanie polityków, zorganizowanie nielegalnej blokady oraz napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

Żargon lepperowski

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:  

  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,23 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.