ZnaniPolacy.pl
  ranking oceniaj opinie dodaj newsletter  

 
 
 
  Czy wiesz, że ... ?  

  Kogo szukasz ?


Jeśli nie znalazłeś w tym serwisie jakiejś znanej osoby, zawsze możesz ją dodać samemu.
 


 
     

  Sylwetka osoby
         
Agnieszka Chylińska   Agnieszka Chylińska

wokalistka, felietonistka

Średnia ocena: 0.00

Osoba była oceniana: 1 razy

Zajmuje 354 miejsce w rankingu
(na 694 ocenianych osób)

w serwisie od: 07.12.2007

 
 

Kiedy 23 maja 1973 roku w Gdańsku urodziła się malutka Agnieszka, jej rodzice pewnie nie spodziewali się na jak bardzo utalentowaną i silną kobietę urośnie ich mała dziewczynka. Zapewne nie zdawali sobie sprawy również z tego jaki silny i wspaniały głos kryje ich dziecko.
Polska wokalistka, tworząca rocka, sukcesy zaczęła odnosić już w średniej szkole. Kartę wstępu do kariery otrzymała w 1994 roku, kiedy to zdobyła III miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Dzięki tej nagrodzie poznała zespół Second Face. Po pewnym czasie zaczęła zaproponowano jej współprace z grupą TSA Evolution, jednak odrzuciła ją. Następnie Zbigniew Kraszewski zaprosił ją do śpiewania w zespole Skawalker, którego nazwę z czasem przemieniono na O.N.A. Grupa odnosiła sukcesy, przy czym Agnieszkę nagradzano w różnych plebiscytach. Aż tu w 2002 roku dziewczyna dostała ´ Paszport Polityki ´ za jej, jakże drapieżny głos. Który uznany był przez nich, za najlepszy instrument zespołu O.N.A. Mimo wielu wspólnie wydanych płyt, takich jak np. "Modlishka" w 1995 czy też "Pieprz" w 1999, w 2003 roku grupa rozpadła się z powodu rozbieżności artystycznych. Niedługo po tym wokalistka założyła własny zespół, nazwany po prostu Chylińska.
Agnieszka uznawana jest za ikonę polskiej muzyki rockowej końca lat 90. Posiada wielki i bardzo silny, chrapliwy głos. Który jest dla niej bardzo charakterystyczny. Według wielu krytyków ma najmocniejszy głos żeński od czasów Janis Joplin. Kontrowersyjna, humorzasta, odważna to tylko niektóre cechy tak bardzo nietypowej młodej mamy. Gdyż jako 29-latka urodziła synka, Ryszarda. Nowa funkcja powiązała się z kolejną zmianą fryzury, jak to często u Agnieszki bywało. Od października 2007 roku występuje w roli jednego z jurorów w programie MTV Rockuje! Ostatnio zajęła się nawet dubbingiem, otóż wcieliła się w postać Złej Królowej w filmie pt. "7 krasnoludków: Las to za mało - historia jeszcze prawdziwsza". I znowu zabłysnęła swoim, świetnym i jak już wspomniano chrapliwym głosem.

 
Zaproponuj lepszy opis/zdjęcie
 
  Opinie  
   

Przeczytaj opinie o tej osobie:

Dodaj swoją opinię

 

 
 
  Ocena

Wystaw ocenę osobie:  

  1. Aby wystawić ocenę tej osobie wyślij SMS o treści AP.GZE8 pod numer 71068. Koszt SMS wynosi 1,23 PLN brutto.
    Usługę SMS obsługuje Dotpay. Usługa SMS dostępna jest w sieci Era, Plus Gsm, Orange i Play. [Regulamin usługi]. [Formularz reklamacyjny]. Kontakt z właścicielem serwisu: znanipolacy@znanipolacy.pl
  2. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy przepisać w poniższe pole i następnie wybrać ocenę (od -10 do 10) którą chcesz wystawić:

Oceń osobę kierując się następującymi kryteriami:
 0  - osoba jest mi nieznana lub jej działalność jest dla mnie całkowicie obojętna
 +  - im większa wartość dodatnia tym bardziej uważasz, że jest to człowiek zasłużony, godny naśladowania, prezentujący cechy  które są dla Ciebie wzorem
 -  - im ocena bardziej ujemna tym bardziej uważasz, że osoba nie reprezentuje sobą nic interesującego, a jej działalność i zachowanie zasługują na napiętnowanie

 
 
 

Copyright © ZnaniPolacy.pl 2007. Wszelkie prawa zastrze¿one. Informacje o serwisie. W serwisie prezentowani są znani, sławni i wielcy Polacy: artyści, aktorki, aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Dostępna jest ich pełna biografia / życiorys. My Polacy.